03
Nis

Kocaeli Web Tasarım

Kocaeli Web Tasarım Web’in son 25 yılı hepsi kod ile ilgili. Programlama dillerini öğrenebilen ve bir metin editörünün gücünü koruyanlar inanılmaz ürünler ürettiler ve sık sık çok ödüllendirildiler.

Tasarımcılar önemli bir rol oynamış olsa da, sahnelerin gerisinde kalıyorlardı. Tasarımcılar, sınırlı araçların ve yavaş hareket eden standartların engellediği web geliştirme iş akışıyla her zaman çelişmektedir.

Web’in önümüzdeki 25 yılı tasarımla ilgili olacak. Web geliştirmenin gücünü kitlelere açarak daha fazla ilerleme kaydedebiliriz. Masaüstü yazılımının bir zamanlar baskı tasarımını nasıl dönüştürdüğü ya da bloglama hizmetlerinin yayıncılık alanında nasıl bir devrim yarattığı gibi, daha güçlü bir web tasarım yazılımı da web için nasıl yarattığımızı tamamen değiştirebilir.

Ilerleme paradoksu

Kocaeli Web Tasarım 1999’da web tasarımına ilk girdiğimde, web tasarımcının araç setinin çoğunluğunu öğrenmek için sadece Dreamweaver ile birkaç ay oynadı. Hemen hemen kendimi güçlendirdim ve bana gerçek para veren gerçek işletmeler için gerçek projeler almaya başladım.

Ancak bugün web tasarımına girmek tamamen farklı bir zorluk. Tarayıcılar daha standart ve öngörülebilir hale geldiklerinde, onlar için geliştirme için öğrenme eğrisi her zamankinden daha diktir. HTML ve CSS, kapsam bakımından önemli ölçüde genişlemiştir ve JavaScript, çoğu web sitesinin ve uygulamanın çok daha önemli bir bileşeni haline gelmiştir.

Web tasarım iş akışı etrafında birçok çerçeve ve araç oluşturmuş olsak da, hemen hemen hepsi kod tabanlı olarak kalıyor ve çoğu tasarımcının sahip olmadığı metin editörleriyle bir düzeyde rahatlık gerektiriyor. Çok sayıdaki çerçeve, yeni başlayanları bir seçim paradoksuna yönlendirerek, birçok kişinin temelleri anlamadan vazgeçmesine neden oluyor.

Bu yeterli olmazsa, akıllı telefonların ve tabletlerin patlaması web tasarımcısının işini daha da zorlaştırdı. Tasarımcılar artık sabit genişlikte bir kanvas taşıyamaz ve tasarımlarının mümkün olan her çözünürlükte doğru bir şekilde ayarlanmasını ve yeniden doğrulanmasını sağlamalıdır. Ağ hızları, aşamalı geliştirme, medya sorguları, tarayıcı sorgulamaları vb. Için endişelenmeleri gerekiyor. Tüm bu sorunların çözümlerinin kod kütüphaneleri olmasına yardımcı olmaz.

Kocaeli Web Tasarım Böylece web inanılmaz bir ilerleme kaydederken, gücünü kullanmanın giderek zorlaştığı görülüyor. Bu talihsiz bir durumdur, çünkü birçok insanın dışarıda bırakıldığından, nasıl kodlanacağını bilmedikleri anlamına gelir.

Tutuklanan gelişme

Web geliştirmenin giderek karmaşıklaşmasına rağmen, son 10 yılda görsel web tasarım araçlarında neredeyse sıfır ilerleme kaydedilmiştir. Dreamweaver’ın arkasındaki tüm momentum, Adobe satın almasıyla öldürüldü ve ortaya çıkan yeni araçların çoğu, yazım kurallarına dayanıyordu. Görünüşe göre kod, web için oluşturabileceğimiz tek ciddi yol olduğu bir sektör olarak kabul etmiş gibi güzel bir koltuk değneği sağladı.

Ama neden elle yazılmış kodu tek “uygun” çözüm olarak görmeliyiz? On yıllar boyunca, grafik tasarımcıları, kendi ortamlarında çalışmak ve onları Bézier matematik ve fiziksel dizgi ayrıntılarını arındırmak için Photoshop ve Illustrator gibi araçlara sahipti. Baskı tasarımcıları InDesign gibi görsel masaüstü yayıncılık yazılımlarına erişebilir. 3D sanatçıların doğrudan manipüle edebilecekleri modelleme ve animasyon yazılımı vardır. Ve yine de, web tasarımcıları iki alt seçenekle sıkışmış durumda: ya programcıları çalışma çözümlerine çevirmek için programcıları kodlamayı ya da bunlara güvenmeyi öğrenmek. Bu tamamen kırık!

Üzücü gerçek şu ki, özellikle web oluşturma için mükemmel araçlara sahip değiliz ve web’in potansiyelinin daha fazla kilidini açmak için bunları oluşturmamız gerekiyor. Tasarımcılara kodlamayı öğrenmeleri gerektiğini söylemek iyi bir çözüm değildir.

Günümüzün grafik ve arayüz tasarımcılarının yetenekleri Kocaeli Web Tasarım, fikirlerini hayata geçiren araçların çok uzağında. Kapsamlı bir web tasarım ortamına erişim sağlamak yerine, tasarımcılar yüzlerce farklı çerçeveyi, önişlemciyi ve kod parçacıklarını bir araya getirmeye çalışarak sorunları çözmeye zorlanıyorlar. Pek çok tasarımcının kendilerini bunalmış hissetmesi ve fikirlerini uygulamak için başkalarına güvenmesi gerekliliği hiç de şaşırtıcı değildir.

İdeal bir web tasarım aracı

İdeal bir web tasarım aracı, web’in etkileşimli ortamına uymalı ve tasarımcının tuvalini doğrudan değiştirmesine izin vermelidir. Tasarımcıların bir editöre kod yazması gerekmiyor ve ardından bir eylemin sonucunun amaçlarına uygun olup olmadığını görmek için başka bir yere gitmesi gerekmiyor – yaratıcı çalışma yapmak için bu kadar zor bir yol!

İdeal bir web tasarım aracı, ortak web geliştirme ilkellerinin etrafında görsel soyutlamalar oluşturmalıdır. Tasarımcılara dinamik veriler oluşturma ve tasarımlara ve düzenlere kusursuz bir şekilde enjekte etme gücü vermelidir. JQuery komut dosyalarına başvurmadan kullanıcı etkileşimlerini görsel olarak belirtmeyi mümkün kılmalıdır. Ayrıca, tasarımcıları esnek stil sistemleri ve yeniden kullanılabilir bileşenler oluşturmaları için güçlendirmeli ve programlamada arka plan gerektirmeden bunu yapmalıdır.

Kocaeli Web Tasarım İdeal bir web tasarım aracı, kod ve uygulama özelliklerini aşmalı ve tasarımcıların gerçekten önemli olan şeylere odaklanmasına yardımcı olmalıdır – veri, estetik, etkileşimler ve kullanılabilirlik gibi. Tasarımcılar veritabanları, FTP istemcileri, dosya küçültme, hatta HTML ve CSS kodları hakkında endişelenmemeli. Aynı zamanda, web’i oluşturan teknolojilere saygı göstermeli, temiz, yapılandırılmış ve performans kodu üretmelidir.